Ezek a Tour De France statisztikák elfújják az elmédet

Videó: Ezek a Tour De France statisztikák elfújják az elmédet

Videó: USA's Best Look To Make Statements At Tour de France 2023 🏔🇺🇸 - YouTube 2024, Április
Anonim

A Tour de France egyike a leginkább fizikailag igényes kihívásoknak a Földön. 21 nap, 2193 mérföld, és egy vödör rakomány készpénz a srác, aki eléri a célvonalat először.

Ebben az évben, Chris Froome volt, aki 549.000 $ -ot vett igénybe, és 198 versenyzőnek első helyezést ért el. Ez egy elég erős koponya a pénztárcában, de még elképesztőbbek azok a statisztikák, amelyekre az ESPN összeállította a legnagyobb kerékpárversenyt a bolygóra. Itt vannak a legfontosabbak:

Annak ellenére, hogy a Tour de France az egyik legnehezebb egyéni verseny a bolygón, sok más egyéni nyeremény is felbukkan - még azok is, amelyek elhomályosítják a kerékpárverseny legfőbb díját. Az összehasonlítás érdekében Floyd Mayweather 220 millió dollárt nyert. hogy Pacquiao-t legyőzte egy boksz mérkőzésen. Serena Williams 2,59 millió dollárral raktárt a Wimbledonban, és Henrik Stenson 1,55 millió dollárt nyert a British Open golfverseny megnyeréséhez. Nem rossz, hogy a hétvégén egy csendes négy golfpályát élvezhetsz.

Ahhoz, hogy tisztességes legyen, a $ 549k-os győztes pénztárcája a Tour de France-nek nem tartalmaz 12 000 dollárt minden egyes versenyen, amelyet egy versenyző nyer. Emellett a hegyek királya (legjobb hegymászó) és a Top Sprinter díjakat kapnak, amelyek mindegyike $ 27,400 értéket ért el. Ezek a díjak Rafal Majka és Peter Sagan voltak.

(Getty Images)

Van egy díj a Tour de France-nél a legmagasabb csapatért. Az idei győztes a Movistar csapat volt, melyet a harmadik helyezett Nairo Quintana rendező vezetett be. A leggyorsabb csapat díja 55.000 dollár volt. Ez meglehetősen szánalmasnak tűnik a portugál nemzeti labdarúgó-válogatotthoz képest, aki nemrég megnyerte a 2016-os Euro-kupaat, és 29,8 millió dollárt nyert. A Tour csapat díját is elpusztítják a Stanley Kupa (4 millió dollár a Pittsburgh Penguins) és az NBA (2,66 millió dollár a Cleveland Cavaliers).

A készpénzen túl itt csak néhány más szórakoztató tény a versenyen:

1) Az átlagos Tour de France finisher kb. 126k kalóriát éget a 21 napos verseny során. Ezt szem előtt tartva, az átlagos NFL támadó vonalhajózó valószínűleg 100 k kalóriát éget az egész szezon folyamán. A legtöbb profi futballista 50 kilenc kalóriát sem fog elérni egy 50 játékszezon alatt

2) Körülbelül annyi energiát vesz igénybe, hogy egy Tour de France versenyen befejeződjön, mint 40 maratonnál.

3) Chris Froome győztese több mint 5000 perc alatt befejezte a Tour de France-t és megnyerte félmillió dollárt. Mayweather 36 perc alatt megverte a Pacquiao-t, hogy 220 millió dollárt nyerjen.

4) A Tour de France versenyzői 38,353 méteres úton haladtak a verseny befejezéséhez. Ez ugyanaz, mint a Mount Everest hegymászása 4.3-szer.

Ez az információ azt mutatja, hogy milyen hihetetlen a versenyzők, akik befejezik a Tour de France-t, és azt is érvelik, hogy talán nagyobb erőfeszítéseket kell kapniuk.