Videó: Labdarúgás versus az NFL: Hogyan a Top Ten legmagasabb nyereségű franchise Stack Up?

Videó: Pat McAfee Reacts: Top 10 Most Valuable NFL Franchises Revealed - YouTube 2024, Április

A foci a legnépszerűbb sport a világon, míg az NFL az észak-amerikai kutya. Mindkét sport hoz egy csomó pénzt a saját klubjaik számára, de egyben jövedelmezőbb a másiknál?

Hogy megtudd, vessünk egy pillantást az egyes sportok tíz koncessziójára. Az alábbi számok az összes bevétel, amelyet minden egyes klub hozta az elmúlt évben:

Mike Hewitt / Getty Images

10. Juventus (379 millió dollár), Chicago Bears (416 millió dollár)

A Juventus az elmúlt évadban lenyűgöző 29-4-5-re ment az A-sorozatban, és megnyerte hatodik egymást követő bajnoki címét. Második Bajnokok Ligáján is részt vettek az elmúlt három évben, de elvesztették a Real Madridot.

A Medvék egyben az egyik legrosszabb csapat a bajnokságban, és már annyi játékot nyert ebben a szezonban, mint tavaly. A harmadik legnagyobb piac az országban biztosan segít.

9. Liverpool (448 millió dollár), a Green Bay Packers (421 millió dollár)

Liverpool a tavalyi negyedik helyen végzett a negyedik helyen, de általában a bajnokság egyik legmagasabb előadója közé tartozik. Öt európai kupát nyertek egy angol rekordban.

A Csomagozókat Aaron Rodgers bajnokságában az egyik legjobb játékos vezette, bár a középpályás a szezontól a sziklacsont megszakítása után került ki. A Green Bay legutóbb 2011-ben megnyerte a nevét, és a Lambeau Field-en játszik, amely a legelterjedtebb stadionok a bajnokságban.

Elsa / Getty Images

8. Chelsea (497 millió dollár), Philadelphia Eagles (430 millió dollár)

Liverpoolban ugyanabban a bajnokságban játszik, a Chelsea az uralkodó Premier League bajnok. Ők az egyetlen londoni klub, amely megnyeri az UEFA Bajnokok Ligája címet.

Az Eagles élvezi az egyik legjobb kezdetét a franchise történetében, melyet az izgalmas másodikéves játékos Carson Wentz vezetett. Bár a csapat soha nem nyert meg egy Super Bowl-t, az Eagles rajongói továbbra is támogatják a játékot - minden hazai játék 1999 óta elfogyott.

7. Arsenal (530 millió dollár), New York Jets (431 millió dollár)

A londoni második legértékesebb labdarúgó klub, az Arsenal rendszeresen bevételeit egészséges módon hozza forgalomba. Bár tavaly ötödikként zártak a Premier League-ben, ők nem idegenek a címekért, 13 bajnoki címet nyertek.

A nagy piacon való játék nagyban segít a Jets-nek. A Gang Green-nek volt némi durva éve, de később, de az ország legnagyobb városában kell tartania őket bőven keresni, függetlenül attól, hogy a termék a mezőn néz ki.

6. Paris Saint-Germain (578 millió dollár), Houston Texans (433 millió dollár)

Az első francia klub ezen a listán, a Paris Saint-Germain az egyik leggazdagabb klub a világon. A csapat 2011-ben szerezte meg az Oryx Qatar Sports Investments-t, és ezen a nyáron címtáblákat tett közzé, hogy a csillagszereplő Neymar 257,7 millió dolláros rekordot adhasson át. A párizsi SG tavaly második helyen végzett a Ligue 1-ben.

A gridironon a Texans-nak van néhány piacképes csillagszereplője, leginkább J.J. Watt. És az izgalmas újonc DeShaun Watson tartja Houston versenyképes ebben a szezonban, elvárják a bevétel még magasabbra ugrik 2018-ban.

Alex Livesey / Getty Images

5. Manchester City (583 millió dollár), San Francisco 49ers (458 millió dollár)

2011 óta a Manchester City öt legfontosabb kitüntetést nyert, köztük a Premier League címeket 2012-ben és 2014-ben. A klub harmadik lett a tavalyi szezonban.

A Niners viszont nem nyert el egy játékot a Los Angeles Ramstól eltérő csapattal szemben 2015 óta.

4. Bayern München (657 millió dollár), New York Giants (477 millió dollár)

A Bayern München a tavalyi szezonban hazatért a Bundesliga címhez, 25-7-2. Ők a német történelem legsikeresebb klubjai, akik 27 nemzeti címet és 18 nemzeti kupát nyertek.

A New York-i Giants az elmúlt évtizedben egy pár Super Bowl-t nyert, és a tavalyi szezonban meglepetés volt a 11-5-es playoff csapatnak. Ez az év egy másik történet volt, mivel szinte minden széles vevő (és rengeteg más játékos) megsérült. De New Yorkban tartani fogják a bevételt.

Getty Images

3. Barcelona (688 millió dollár), Washington Redskins (482 millió dollár)

Lionel Messi szupersztár, F.C. A Barca mindig veszélyt jelent a La Liga megnyerésére. A klub a tavalyi második helyen végzett, a lenyűgöző 28-6-4 rekord ellenére. Ne érzed túl rosszul őket, bár Messi és társa. nyert három egyenes Copa del Rey bajnokságot.

A Redskins legjelentősebb pillanata az elmúlt év volt az a folyamatos csatát, amelyik a franchise-tag alatt jelenleg játszik Kirk Cousins-t. Az unokatestvérek egy kicsit életet adtak egy másik, stagnáláló csapatba, amely közel 20 éve először vezette meg egymást követő győzelmi szezont.

2. Real Madrid (688 millió dollár), a New England Patriots (575 millió dollár)

Csak arra van szükség, hogy a Real Madrid pont annyit szerzett, mint a rivális Barcelona. A Real tavaly megszerzett La Liga címet, még egy mérkőzést nyert, mint Barcelona. Cristiano Ronaldo és egy csomó más csillagok, Real Madrid mindig fog keresni egy csomó pénzt.

A New England Patriots frissen érzi magát a Super Bowl történetében. A Tom Brady / Bill Belichick duó öt Super Bowlot nyert, és a szezonos indulás ellenére ebben a szezonban egy másik mély győzelem nem meglepő.

Tom Pennington / Getty Images

1. Manchester United (765 millió dollár), Dallas Cowboys (840 millió dollár)

Annak ellenére, hogy a tavalyi szezonban a Premier League kiábrándító hatodik helyezést ért el, a Man U továbbra is a bevétel szempontjából legfelsõbb. A klub úgy fog kinézni, hogy idén újra pályára álljon, hogy felvegyen egy rekord 20 bajnoki címet.

Az "Amerika csapata" a Cowboys nem meglepő a lista tetején.A tavalyi Dak Prescott és Ezekiel Elliott vezetésével a Dallas a tavalyi szezonban 13-3 lett, így a franchise legjobb szezonnyilvántartását kötötte.